Akcja sadzenia drzewek

26 maja 2017 roku klasa 2a wzięła udział w AKCJI  SADZENIA DRZEWEK. "Mój krzew, moje drzewko, będę o nie dbać" - hasło, które przyświecało dzieciom w realizacji tego zadania. Było to możliwe dzięki Alfa Terminal Sp.z o.o. Szczecin i pani Magdalenie Wysockiej-Łazar jak również p. Wiesi Rycerz i Stowarzyszeniu ,,Stołczyn po sąsiedzku”. Konkretnie:

• dzieciaczki zaprojektowały   plac zabaw przy ul. Zamkniętej. Podjęły  się tego zadania z wielkim zapałem i chęcią;
  • panie z Klubu Aktywnego Seniora ze Stołczyna wyposażyły  ekipę młodych projektantów w niezbędne narzędzia.

Pod czujnym okiem Pani Jadwigi Tumielewicz - kierownika wydziału zieleni i Pani Agnieszki Piórkowskiej z ZUK-u zabrały się do pracy. Łatwo nie było, ale na szczęście z odsieczą przybyli panowie Marcin, Michał i Rafał z firmy Sial oraz pan Kamil ze Stowarzyszenia Feniks. Każdy krzew dzieci nazwały imieniem osoby, która go posadziła. Po pracy były drobne upominki, przygotowane przez p. A Piórkowską z Zakładu Usług Komunalnych, które  sprawiły wszystkim ogromną frajdę. Była chwilka relaksu i przyjemności, którą podarowała wszystkim uczestnikom  piekarnia STAROMIEJSKA. Na zakończenie dzieci uczesniczyły w konkursie plastycznym pt.,,Mój wymarzony plac zabaw". Pomysły były dosłownie kosmiczne.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za pomoc i ofiarowany nam czas, który dzieci mile spędziły  z ludźmi zaangażowanymi w sprawy naszej dzielnicy Stołczyn, aby było coraz ładniej. Razem daliśmy radę przy okazji świetnie się bawiliśmy.

Mirela Nawrocka

Akcja sadzenia drzewek