Zielona szkoła - Międzyzdroje

W dniach 11-14.06.2017 r. uczniowie klasy 5 i 6 SP wraz z wychowawczyniami p. I. Engler i A. Jakubiak oraz rodzicami p. A. Wójcikowską i M. Cieślikiewicz przebywali na Zielonej Szkole w Międzyzdrojach.

Pierwszy dzień przeznaczony został na aktywny wypoczynek na słonecznej plaży, wizytę na molo i promenadzie podczas, której dzieci miały okazję przyłożyć swoje dłonie do odcisków dłoni znanych osób.

Następny dzień to wyjazd do niemieckiej miejscowości Heringsdorf, czyli niespodzianka przygotowana przez wychowawców i pedagoga szkolnego. Na tamtejszej plaży na zaskoczone dzieciaki czekał pokaz zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez ratowników wodnych dotyczący form aktywności nad wodą i bezpieczeństwa z nią związanego. Na zakończenie pobytu chętni mogli przepłynąć się motorówką.

Trzeciego dnia pobytu nadszedł czas na podziwianie krajobrazów Kawczej Góry, wizytę w zagrodzie żubrów, Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum Przyrodniczym. Wieczór zaś to rywalizacja w zawodach sportowych na plaży zakończonych przyznaniem medali.

Ostatniego dnia uczniowie byli w Muzeum Iluzji oraz Odwróconym Domu. Końcówkę pobytu dzieciaki spędziły na plaży rywalizując w drużynowych zawodach na „Najciekawszą Budowlę z Piasku”.

Dopisująca pogoda, liczne i różnorodne atrakcje spowodowały, że dzieciaki z niecierpliwością czekają na następny taki wyjazd, a Zielona Szkoła na długo zapadnie im w pamięć.

Wychowawczynie pragną podziękować Panią Ani i Magdzie obecnym podczas pobytu za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Za zajęcia zorganizowane w niemieckiej miejscowości Heringsdorf dziękujemy firmie Erdmann & Erdmann Gbr Korbverieih, Wassersport

Zielona Szkoła Międzyzdroje

Utworzono dnia 20.06.2017, 19:30