Klasa 3a GM w Zespole Szkół Łączności

12 kwietnia 2018 r. klasa III A  GM wraz z wychowawcą, w ramach  preorientacji zawodowej, odwiedziła mury Zespołu Szkół Łączności przy ul. Ku Słońcu 27.

Na spotkaniu z doradcą zawodowym nt. ,,Etapów planowania ścieżki  edukacyjno – zawodowej” uczniowie dowiedzieli się, jak ważne w wyborze przyszłej szkoły jest:  poznanie własnego potencjału , określenie mocnych stron, zainteresowań, wartości, uzdolnień , jak również uświadomienie własnych ograniczeń.

Przy wyborze przyszłej ścieżki kształcenia należy kierować się tym, że ,,Wybieramy najpierw zawód a potem szkołę- nigdy nie  odwrotnie”.

Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach z fotografii, podczas których poznawali tajniki zawodu    ,,technik fotografii i multimediów”, obejrzeli prezentację ,, Jak robić poprawne zdjęcia?”, malowali światłem (wymagało to przede wszystkim odwagi , jak również nie lada umiejętności), oglądali stare aparaty fotograficzne (jeden z takich aparatów miał ponad 100 lat).

Na zakończenie uczestniczyli w warsztatach z teleinformatyki , podczas których mogli posługiwać się telefonami internetowymi VOIP , wykonać samodzielnie kabel internetowy (jak tu się nie pomylić, by 8 różnokolorowych kabelków dobrze zainstalować do wtyczki …).

Zajęcia podczas Dni Otwartych w ZS Łączności podobały się wszystkim. Dziękujemy, że mogliśmy w nich uczestniczyć:

Grażyna Siatkowska- Wojtczak.

Klasa 3a GM w Zespole Szkół Łączności