Mikołaju, Mikołaju…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się mikołajki dla uczniów klas 0-3  i 4-7 SP. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapkach.

Podczas spotkania integracyjnego na sali gimnastycznej uczniowie klas młodszych w oczekiwaniu na wizytę upragnionego Świętego musieli wykonać wyznaczone im zadania. A więc: uczestniczyli w różnych zabawach sportowych, by później zaprezentować własny występ artystyczny. W końcu doczekali się. Dzięki inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy 7 SP Mikołaj pojawił się na sali.  Na zakończenie wizyty dzieci obdarowane zostały medalami, słodkościami i wspólnie z  gościem wykonały piosenkę.

Starsi uczniowie obchody mikołajek rozpoczęli od zaprezentowania przez każdą z klas układu ćwiczeń ogólnorozwojowych przy muzyce (pod opieką p. Ani). Jury zdecydowało,że każdy jest zwycięzcą i zasługuje na wygraną za trud pracy włożony w przygotowanie oraz prezentację układu. Kolejnym zadaniem, które czekało na uczniów było stworzenie portretu Świętego. Wykorzystując kolorowy papier, bibułę, watę, brokaty i co najważniejsze własną pomysłowość uczniowie stworzyli przeróżne dzieła. Koniec to krótki występ artystyczny każdej z klas.

To był miły i ciekawie spędzony dzień. Głównym celem mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólną zabawę oraz dostarczenie im radości  słodkimi prezentami.

Organizatorzy: A. Jakubiak i I. Engler

Utworzono dnia 07.12.2017, 22:41