"Jak przygoda to tylko w Warszawie"- Zielona Szkoła

W dniach 16-21 maja 2018 roku uczniowie klas 6 i 7 SP wraz z opiekunkami przebywali na wycieczce w  Warszawie.

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w hostelu, zapoznaniu się z regulaminem pobytu, ze względu na deszczową aurę uczniowie czas wolny spędzili w centrum handlowym Złote Tarasy.

Na drugi dzień wycieczkowicze udali się na spacer po Łazienkach Królewskich. Największe wrażenie wywarł:  Pałac na Wyspie i Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Po zwiedzeniu atrakcji znajdujących się w Łazienkach Królewskich uczestnicy przetransportowali się do Pałacu w Wilanowie.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po dłuższych chwilach wyczekiwania,  udało się nam wejść do środka. Uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć sejmową salę posiedzeń. Następnym punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Wśród nas było wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym obiekcie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tej budowli. Naprawdę, robi wrażenie! Stamtąd przejeżdżając metrem znaleźliśmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym miejscu świat realny przeplata się z rzeczywistością wirtualną. Prawdziwy bruk i powstańcze pamiątki, a tuż obok sztuczne ruiny, ekrany ciekłokrystaliczne i telefony, z których można "dzwonić" do uczestników walk sprzed 60 lat. Ostatnią atrakcją tego dnia, było wieczorne oglądanie panoramy miasta  z Pałac Kultury i Nauki.

W słoneczną i ciepłą sobotę wybraliśmy się do warszawskiego zoo, w którym na powierzchni 40 hektarów,  żyje ok. 5000 zwierząt – przedstawicieli ok. 500 gatunków, większość egzotycznych. Po południu przemieściliśmy się w inne miejsce w Warszawie, m.in. na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki i do Belwederu. Byliśmy też na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy piękno budynku Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo– klasycystycznym. Na Placu Piłsudskiego, zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

Ostatni dzień przeznaczony został na pobyt w Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Z Centrum Nauki udaliśmy się  na  Powiśle gdzie znajduje się Pomnik Syreny, a stamtąd do  Muzeum Fryderyka Chopina. To był ostatni punkt programu naszej wycieczki. Wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczkę uważamy za udaną. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

Wychowawczynie klasy 6 i 7 SP składają podziękowania sponsorom wycieczki oraz rodzicom p. Ani i p. Magdzie za pomoc w opiece nad uczniami.

"Jak przygoda to tylko w Warszawie"- Zielona Szkoła

Utworzono dnia 11.11.2018, 19:02