EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26.09.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Wydarzenia organizowane w tym dniu miały uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Była to dobra okazja do: popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej, zachęcania ludzi w różnym wieku do ich nauki. W dzisiejszych czasach znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty i ułatwia znalezienie pracy.

Przygotowania do obchodów tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej. Na  lekcjach językowych uczniowie wykonywali plakaty pt.; „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, a także każda z klas miała za zadanie udekorowanie drzwi zewnętrznych swojej pracowni:

Klasa 2 i 3 SP -  „Dzień dobry/ Do widzenia” w różnych językach

Klasa 4 SP – „Dziękuję” w różnych językach

Klasa 5 SP –„Przepraszam” w różnych językach

Klasa 6 SP a -  „Proszę” w różnych językach

Klasa 7 SP – „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!” w różnych językach

Klasa 8 SP- „Smacznego” w różnych językach

Klasa III GM- „Kocham Cię”  w różnych językach

Główne obchody odbyły się środę na piątej godzinie lekcyjnej. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótki skecz przygotowany przez klasę 8 SP pt.; „Warto uczyć się języków obcych”, a następnie z puzzli składali mapę Europy oraz wzięli udział w quizie, odpowiadając na pytania dotyczące państw europejskich. Na koniec wspólnie zaśpiewano „Panie Janie” po: polsku, angielsku i niemiecku.

Wszystkim zgromadzonym na sali uczniom i nauczycielom dopisywał humor, co chwilę wybuchały salwy śmiechu, nie brakowało również chętnych do odpowiadania na pytania. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, najważniejsza w tym wszystkim była naturalnie zabawa.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Utworzono dnia 30.09.2018, 13:51